Skip links

Najważniejsze wskazówki dotyczące jazdy konnej – porady dla początkujących

Jak zacząć przygodę z jeździectwem? Nauka jazdy konnej. Jazda konna –  porady dla początkujących .  Jak rozpocząć naukę jazdy konnej – pierwsze kroki.

Najważniejsze wskazówki dotyczące jazdy konnej – porady dla początkujących

Jeździectwo to wspaniały sport i hobby, dzięki niemu spędzasz czas w cudowny sposób –  w towarzystwie pięknych zwierząt oraz blisko natury.

Jazda konna cieszy się rosnącą popularnością ponieważ zapewnia dobrą kondycję fizyczną oraz świetny relaks i odpoczynek psychiczny,
a w dzisiejszej  zabieganej codzienności możliwość całkowitego odprężenia jest szalenie ważna.

Za bramą stajni zapominasz o troskach i kłopotach, czerpiesz radość i energię z kontaktu z końmi  oraz  pobytu na świeżym powietrzu, jest to czas poświęcony w całości Tobie, nawet jeśli wymaga zaangażowania w opiekę nad zwierzętami.

Dbałość  o konia i jego potrzeby to jednocześnie świetna psychoterapia i odskocznia od codziennych zobowiązań. Dla wielu osób świadomość, że czeka na nich czworonożny przyjaciel jest źródłem  motywacji do kolejnych treningów oraz przyczyną zadowolenia i zachętą do kontynuacji nauki.

Chciałbyś rozpocząć naukę jazdy konnej, ale nie wiesz od czego zacząć?  W tym artykule podpowiemy, jak rozpocząć przygodę z jeździectwem i dołączyć do szalenie pozytywnego  grona pasjonatów tej dziedziny sportu.

Pamiętaj –  bez względu na to, ile masz lat, nic nie tracisz rozpoczynając  naukę jazdy konnej. Nie ma się czego bać.

Przekonasz się wkrótce, że to jedna z najlepszych decyzji w Twoim życiu, a doskonałe zdrowie,  wygląd i samopoczucie będą tego dowodem.

Jak rozpocząć naukę jazdy konnej – wybierz dobry ośrodek jeździecki

Szkółek jeździeckich przybywa, i chyba trudno znaleźć osobę, która w swojej okolicy nie ma takiego ośrodka.  Dobra szkoła jazdy konnej powinna spełniać wszystkie wymagania odnośnie bezpieczeństwa oraz zatrudniać wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów. Właściwa kadra to połowa sukcesu, druga połowa – jeszcze ważniejsza  – to sposób, w jaki traktowane są zwierzęta. Zwróć na to szczególną uwagę.

Konie powinny być zadbane i mieć odpowiednie warunki bytowe   – począwszy od  czystości stajni i boksów, po jakość używanego sprzętu.  Zanim zdecydujesz się na dany ośrodek – pojedź i zobacz, jak na co dzień wyglądają przeprowadzane w nim lekcje.  Zapoznaj się
z terenem stajni, warunkami, w jakich żyją konie i w jaki sposób instruktorzy traktują zarówno zwierzęta, jak i uczniów.

W podjęciu decyzji z pewnością pomogą Ci opinie innych osób korzystających z usług danej szkółki.

Jazda konna Wrocław

Nauka jazdy konnej Wrocław

Szkółka jeździecka Wrocław

Jazda konna dla początkujących – pomyśl, jaka dyscyplina jeździectwa sprawi Ci satysfakcję

Jeździectwo to ogólna nazwa dla wielu różnych dyscyplin.  Może się wydawać, że podczas stawiania pierwszych kroków za wcześnie jest  myśleć o wyborze jednej z nich, jednak to nieco mylne założenie. Warto żebyś wiedział, czego oczekujesz od jeździectwa – czy chcesz skupić się na sporcie i doskonalić sprawność oraz  precyzję techniczną, czy raczej zależy Ci na formie relaksu i kontaktu z naturą.

Świadomość Twoich oczekiwań  pomoże  instruktorowi ustalić  optymalny  plan treningowy.

Nauka jazdy konnej – dobierz odpowiedni sprzęt i strój jeździecki

Strój  do jazdy konnej pełni szczególną rolę – powinien być wygodny i zapewniać swobodę ruchów, a jednocześnie chronić zarówno jeźdźca, jak i konia podczas jazdy.  Należy zwracać uwagę, aby żadne elementy stroju np. buty nie powodowały otarć  i ran na skórze zwierzęcia.

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia jest dobrze dopasowany kask. Warto  posiadać kask renomowanej w branży firmy, wykonany z odpowiednich materiałów, bo  takie nakrycia głowy najlepiej zmniejszają  ryzyko urazu podczas  upadku z konia.

Większość ośrodków nauki jazdy konnej posiada kaski do wypożyczenia, należy tylko dobrać odpowiedni do rozmiaru Twojej głowy.

W kwestii odpowiedniego stroju  polecamy  skorzystać z rad i wskazówek instruktora  –  pod jego kierunkiem zakupisz wyposażenie  bezpieczne i wygodne.

Jazda konna dla początkujących – skup się na podstawowych umiejętnościach jeździeckich

Prawidłowe nawyki to podstawa, dlatego już od pierwszych lekcji musisz skupić się na właściwej technice. Prawidłowy dosiad, postawa na koniu oraz  utrzymanie równowagi podczas jazdy to elementarz początkującego jeźdźca. Inny,  niezwykle ważny aspekt to umiejętność komunikowania się z koniem  oraz współpraca z nim. Pamiętaj, że koń jest dużym zwierzęciem, ale przy tym niesłychanie wrażliwym
i wymagającym.   Warto posiadać przynajmniej  podstawowe informacje na temat, co konie lubią, a czego zdecydowanie unikać, aby zdobyć jego zaufanie.

Nie wstydź się zadawać pytań – doświadczony instruktor doceni Twoją chęć wiedzy i  chętnie podzieli się informacjami  na  temat koni, jazdy konnej, odpowiedniego stroju i wyposażenia oraz innych zagadnień związanych z tą pasjonującą dziedziną sportu.

Nie zwlekaj z podjęciem decyzji, już  dzisiaj zadzwoń do naszego ośrodka Stajnia Pod Topolami i umów się na pierwszą jazdę

+ 48  535 – 455 – 564 

Serdecznie zapraszamy  – przyjdź i zobacz jak pracujemy, poznaj cudowną  atmosferę miejsca, które  tak bardzo zbliża do siebie ludzi
i zwierzęta oraz daje możliwość   spędzania wolnego  czasu na łonie natury.

🍪 W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.
pl_PLPolish